Vladimír Dušánek: Diskuse na Novinkách připomínala sprostě popsanou fasádu

Marie Grafová, 11.02.2009, 11:21, 12,395 přečtení

Vladimír Dušánek

Zaměstnání: Novinky.cz – šéfredaktor

5.2.2009 Novin­ky.cz oznámily, že plánují změnu registrací do jejich diskusí. Nově budou uživatelé povinně vyplňovat své jméno, adresu a telefonický kontakt. Po odeslání žádosti jim poštou přijde aktivační kód, kterým budou moci svůj účet zprovoznit.

Před několika dny jste oznámili chystané spuštění korespondenčních registrací do diskusního fóra. Co vás k tomu vedlo? Zodpovědnost za výroky čtenářů přeci nenesete.

Stávající diskuse je ve stavu, v jakém je – jaký se nám nelíbí a za jaký jsme právem kritizováni. Stále častěji se stává, že lidé pod dojmem anonymity internetu používají vulgarity, urážky, někdy i výroky hraničící se zákonem. Je sice pravda, že za obsah diskusních fór neručíme a za výroky neneseme odpovědnost, ale stále je to vizitka našeho serveru. Přirovnal bych to k situaci, kdy by na fasádu Vašeho domu někdo napsal něco sprostého. Je sice jasné, že byste tam sama nic takového nenapsala, ale stále je to Váš dům a reprezentuje Vás. A tak jsme sáhli k tomuto razantnímu kroku.

Pod změnu avizujícím článkem jste uzavřeli původně existující diskusi. Proč?

Nechali jsme ji tam docela dlouhou dobu, řekli jsme si: „Ať si tam klidně zanadávají, pokud chtějí,“ ale pak se diskuse zvrhla v opravdu v něco tak nepříjemného, že jsme nakonec sáhli ke standardnímu kroku, který teď na Novinkách děláme, tzn. zavíráme diskusi, když obsahuje neúnosné množství příspěvků, které porušují pravidla a překračují určitou mez.

Osobně si myslím, že není nutné, aby diskusi měl každý článek. Někdy ji zavíráme rovnou při publikaci.

Nebojíte se výrazného snížení návštěvnosti?

Ne, rozhodně ne. Pokud jde o návštěvnost, nemyslím si, že pocítíme větší změny.

Sledujete ohlasy?

Lidé nám třeba píší, že omezujeme svobodu slova – to není pravda, nikoho neomezujeme. Každý má možnost se na internetu vyjádřit, udělat si třeba webovou stránku, to dnes zvládne každý za pár minut, a tam si své názory prezentovat, pokud mu naše pravidla vadí.

Spousta lidí náš krok vítá. Je mnoho těch, kteří nikdy do našich diskusí nepřispívali, protože se jim nelíbily, a teď žádají o registraci, protože věří, že to konečně bude slušné. A přesně v takové diskusi se budou chtít vyjádřit.

Jak budete perzekuovat diskutující, kteří, ač zaregistrovaní, budou porušovat pravidla?

V současné době máme systém nastavený tak, že vyhledáváme příspěvky porušující pravidla diskusí. Probíhá to částečně automaticky přes kořeny slov, částečně je ručně filtrují administrátoři.

Pokud konkrétní uživatel opakovaně zneužívá diskusi, zablokujeme jej – buď přes jeho e-mailové konto (u Seznam.cz, pozn. red.), ale v tom případě je pro něj otázkou pěti minut vytvořit si nové, nebo zablokujeme jeho IP adresu. A to je právě kamenem úrazu stávajícího systému. IP může sdílet x dalších uživatelů, kteří si pak stěžují, že nemohou přispívat. Je to komplikované, protože k tomuto způsobu přikračujeme obvykle, když někdo vkládá rasistické příspěvky apod., a pak ji logicky uvolnit nechceme.
„Uživatelé se budou chtít vyjádřit ve slušné diskusi.“
Systém, na který přecházíme, znamená, že každý uživatel má svůj kód. Pokud bude porušovat pravidla, se kterými navíc při registraci vyslovil souhlas, zablokujeme mu právě ten jeho konkrétní kód. Bude to pro nás komfortnější , odpadne váhání, zda třeba ještě nepočkat… Uživatel hrubě poruší pravidla a bude vyřazen.

Na stálo, nebo třeba jen na přechodnou dobu?

To teď nejsem schopen říct, bude to hodnoceno případ od případu. Stejně tak i doposud jsme měli uživatele, kteří nedodržovali pravidla a na několik měsíců tak byli vyoutováni z diskuse. Pak se omluvili a požádali o „druhou šanci“, my jsme tak někdy učinili a leckdy se to osvědčilo, někdy samozřejmě ne. Některým uživatelům jsme pak vystavili červenou kartu a už je zpět do hry nepustili.

Stejný princip budeme zřejmě využívat i nyní.

Proč už nestačí (na internetu obvyklá) registrace s kódem zaslaným na e-mail?

Jednoduše proto, že bychom se dostali opět do podobného stavu, v jakém jsme teď. Registrace je vázána přes e-mailové konto u Seznamu, pak proběhne autorizace přes mobil. To je příliš anonymní.
Spousta lidí své údaje s klidem poskytne v jakékoliv soutěži.
Komentující jsou už nyní dohledatelní, ale neuvědomují si to. Až bude u příspěvku jejich jméno, příjmení a město, ze kterého pocházejí, uvědomí si, že opravdu nejsou anonymní.

Myslíte si, že vás v tomto bude následovat i konkurence?

To je věcí konkurence, jak se zachová. Myslím si, že vyčká, jak to dopadne u nás, a pak se zařídí podle toho. Ale to je opravdu jejich záležitost.

Jak plánujete korespondenční registrace administrativně zvládnout?

Administrativa už jede. Během prvního dne poslalo žádost kolem 2 000 uživatelů, to byla samozřejmě ta první a největší vlna. I teď se každou hodinu registrují noví a noví lidé. Pro vyřizování registrací máme vyčleněn dostatek lidí. Sice asi nedodržíme avizovanou sedmidenní lhůtu, ale určitě to zvládneme do okamžiku spuštění nových diskusí, tj. do začátku března.

Kolik uživatelů do plánovaného spuštění systému očekáváte?

To zatím nedokážeme odhadnout. V tuto chvíli (10.2.2009, pozn. red.) máme nějakých 4 000 žádostí o registraci.

Informaci o korespondenčních registracích jsme zveřejnili ve čtvrtek (5.2.2009, pozn. red.), v pátek od nás začaly odcházet dopisy a dnes, tj. v úterý, již máme první desítky uživatelů, kteří prošli celým kolečkem, tedy vyplnili formulář, byl jim odeslán dopis, vyzvedli si jej a dokončili registraci s kódem, čímž se stali ověřenými uživateli a jsou připraveni v březnu vstoupit do nového fóra.

Kolik procent lidí bude schopno projít celým „kolečkem“? Zpětné vkládání kódu může být pro některé z nich trochu složitější.

Přímo v dopise je návod, co s kódem udělat.

Takže zatím máte 100% úspěšnost?

To nevíme a ani to nezjistíme.

Nepočítáte, kolik dopisů jste odeslali a kolik registrací opravdu proběhlo?

Jsme teď na samém začátku, teprve včera lidé dostali kódy. A někteří uživatelé si svou registraci rozmyslí, nemusí nutně jít jen jejich o nezvládnutí procesu. Důvodů k tomu je hodně a my ten pravý nezjistíme.

Co víme, je, že přibývá těch, kteří registraci dokončí.

Jak hodláte ověřovat pravost poskytnutých údajů?

Je to jednoduché, pokud jsou správné, je dopis s kódem na udanou adresu v pořádku doručen. Uživatel si jej vyzvedne a vloží kód do stránky. Pokud to neudělá, znamená to, že dopis možná nedošel, možná ano, ale uživatel si svou registraci rozmyslel. Při našem podezření, že adresa je falešná, máme ve formuláři vyplněný ještě telefon. Zavoláme na něj a když jej nikdo nezvedá nebo číslo neexistuje, vyjmeme žádost z evidence.

Co když někdo uvede adresu s P.O.Boxem?

To je opět individuální. Už se nám stalo, že nám uživatel svou adresu sice dal, ale z osobních důvodů požádal o zaslání dopisu s kódem na P.O.Box. Kontaktovali jsme jej telefonicky a domluvili se s ním, nebyl to žádný problém.
„Není nutné, aby diskusi měl každý článek.“
Upřímně řečeno, k čemu by komukoliv bylo, kdyby podstupoval registraci a chtěl nás při ní podvést? Pokud bude chtít vkládat do diskusí nevhodné příspěvky, bude stejně zablokován.

Tento relativně nákladný systém platíte z vlastní kapsy?

Ano. A jsou to dobře vynaložené peníze. To říkám jednak podle svého vlastního názoru a jednak podle ohlasů.

Bude možné poskytnuté údaje později editovat? Do jaké míry?

Uživatel bude moci požádat o změnu údajů na kontaktním e-mailu. Administrátoři posoudí, zda se bude generovat a posílat nový kód, např. při změně adresy, nebo zda ji provedou automaticky.

Na internetu jsem našla plány na „partyzánský útok“ – čtenáři chtějí masově vyplňovat falešné, leč věrohodně vypadající údaje, aby vás pak následně zahltili stovkami vrácených nedoručitelných dopisů. Počítáte s tím?

Určitě se takové případy vyskytnou a počítáme s tím, ale rozhodně z toho nemáme noční můry.

Také jsem někde četl výzvu, že minulý pátek se na protest proti novým opatřením na Novinkách nebude diskutovat mezi 13 a 14 hod. V redakci jsme se nad tím pousmáli a těšili se, že si aspoň na hodinu vydechneme. „Bohužel“ se akce organizátorům nepovedla (směje se).

Jste součástí Seznamu, nenapadlo vás propojit Novinky s Lidé.cz, čímž by vám mohla odpadnout nutná registrace přes dopisy? Profily na Lidé.cz jsou také veřejné a ne anonymní.

A čím bychom si pomohli? Uživatelé se tam mohou registrovat přes OpenID, jiné e-mailové služby atd. Správu našich uživatelů si chceme dělat my sami.

Ale službu Lidé.cz využíváme – posíláme tam ty, kteří si pletou diskusi s chatem. My čekáme názor na téma článku, ne na to, co dělal Franta včera v noci.

Není přílišným zásahem do soukromí diskutujících, když zveřejníte jejich jméno a bydliště? Přeci jen se tak k jejich údajům může dostat „celý internet“. Stačí pak vygooglit např. jméno Tomáš Nejedlý a hned uvidím, odkud pochází. Dokážete si tento krok obhájit?

Není to bydliště, jen město.

Nemusíme si nic obhajovat. Připravili jsme určitou službu a to je naše nabídka lidem, která má své podmínky. Pokud u nás chcete diskutovat, my po vás chceme, abyste dodržovali pravidla, což není nic jiného, než abyste byli slušní, dodržovali platné zákony a byli věcní.

Na to, které údaje jsou veřejné (tj. jméno, příjmení a město – pozn.red.), uživatele upozorňujeme. Kdo nechce, neregistruje se, je to na rozhodnutí uživatele.
„Čekáme názor na téma článku, ne na to, co dělal Franta včera v noci.“
Spousta lidí své údaje s klidem poskytne v jakékoliv soutěži a pak se v televizi, v novinách apod. objeví přesně toto: jméno, příjmení a město.

Myslíme si, že největším problémem je to, jak se lidé cítí anonymní. Mnohé to svádí k tomu, aby byli vulgární atd. Proto je podle nás nejlepší cestou anonymitu potlačit.

Nebylo by jednodušší diskusi pod většinou zpráv úplně vypnout?

To ano. Určitě se nemusí otevírat fórum ke každému článku, zvlášť pokud jde o černou kroniku apod.

Jaký význam má diskuse pro Vás osobně?

Je to určitá zpětná vazba. Vyskytnou se v ní i zajímavé postřehy a souvislosti, které si my v redakci neuvědomíme – pak je můžeme zpětně využít.

Vypozoroval jsem, že čtenáři s hodnotnými a smysluplnými příspěvky často píší z e-mailového konta typu jméno.příjmení@sez­nam.cz a pak je v diskusi napadají uživatelé s e-mailem jako, teď střelím, karkulka1934.

Zaznamenal jste soud mezi bloggerem a jeho čtenářem? Co si myslíte o vyneseném rozsudku?

Neznám ten případ do detailů, ale každopádně se mi nelíbí urážky, ať už z jakékoliv strany. Urážet lidi je špatné, ať už to dělá politik, blogger, diskutující, to je jedno. V tomto bych se nezastával nikoho.
„Papírové noviny se posunou k analytické rovině, ale určitě nezaniknou.“
Pokud je blogger urážen na svém blogu, může dotyčné příspěvky smazat, nemusí na ně reagovat stejným způsobem.

Ty, kdo na Novinkách urážejí, mažeme. Ty, kteří nás kritizují, ponecháváme, kritika je v pořádku.

Objevily se názory, že úroveň internetových diskusí nepřímo ovlivňuje prodej papírových novin – lidé, které diskuse znechutily, si raději koupí klasické noviny, kde je nic neruší. Co na to říkáte?

Podle mě je to nesmysl. To, jestli si diskusi budete číst, je jen Vaše volba a stejně tak i volba konkrétního čtenáře. Přečtete si článek a teprve pod ním je odkaz pro vstup do diskuse, tedy ani pod samotným článkem, pokud nechcete, příspěvky vidět nejsou. Tento argument je lichý.

Spousta čtenářů jde jen za články a diskusi ignorují, to nám vychází ze statistik.

Jste internetovou verzí deníku Právo. Jak moc je provázané „papírové“ a „elektronické“ vydání? Je portál jen přetiskem novinového vydání, nebo jde o dva samostatné subjekty?

Nejsme ani samostatní, ani 100% verzí deníku Právo – velmi úzce spolupracujeme. V podstatě jsme jedna redakce, jejíž část je vyčleněna jen pro správu Novinek.

V praxi to znamená, že při určité události pro nás v ten den pracují redaktoři Práva a pak si zprávu zpětně zpracují pro „papírové vydání“. Nebo naopak Právo vydá zprávu našeho redaktora. Právo často pracuje na nadčasových věcech a my si je z něj pak přebíráme, zároveň také zpracovává do širšího kontextu naše příspěvky. Jsme propojeni skrz naskrz mnoha různými směry.

Obsah se částečně shoduje, částečně ne. Novinky pracují v reálném čase, Právo se kompiluje až večer.

Mediální experti předpovídají do několika let konec papírových médií. Co Vy na to?

Nemyslím si, že by přišel jejich konec, jen dojde k určitému posunu. Tím myslím posun k analytické rovině. Internet přinese čerstvou zprávu a noviny ji do druhého dne nejen popíší, ale také zanalyzují, protože na to mají ten potřebný čas.

V čem vidíte výhodu zpravodajství na internetu?

Internet je čím dál tím rozšířenější a dostupnější, podle Netmonitoru je to přes 5 miliónů uživatelů. Internet se stává běžným vybavením domácnosti stejně jako lednička. Takže rostou i čtenářské základy elektronických médií. Je to pohodlné, na internetu mají zpravodajství zdarma.

Pro média tkví výhody v interaktivně se čtenářem – diskuse, ankety, blogy. Navíc, z obchodního hlediska, jsou internetová média snáze měřitelná. Výstupy pro klienty, agentury a zadavatele reklamy jsou mnohem jasnější.

Otázka na závěr: Kolik dobrých článků je Vám redaktor schopen odevzdat během 30 minut?

Za 30 minut od něj očekávám maximálně jeden článek, kdyby napsal tři, bál bych se, že to pěkně odflákl (směje se.)

Děkuji za rozhovor.
Přidej článek do své sociální sítě:
  • Facebook
  • TwitThis

Zaujal vás rozhovor? Přidejte si RSS 30minut.cz do své čtečky.

Komentářů: 38

Callo

11.02.2009

Souhlasím s „poštovní registrací“, jen bych si přál, aby kdo na co má jaký názor nešlo vyhledávat, tedy nebít u každého názoru v plaintextu Jan Novák, Praha 4 řekl: … . Vytvořili by se hned nějaké weby typu „Jaký má názor váš soused? Hledej“

Rival

11.02.2009

Za tento rozhovor chválím ;-)

Dan

11.02.2009

Dobrý rozhovor a souhlasím. Ale myslím, že není třeba uvádět město… alespoň ne všude. Souhlas.

Jan Tinka

11.02.2009

Velmi pěkný rozhovor, děkuji za něj.

Janos

11.02.2009

HM tyjo… Ověřování SMSkou, písemně, atd...... Co to udělat přes Facebook connect? :-) Není to dost „ověřené“? Každý je tam ověřené přes své kamarády a dá pozor, co tam napíše :-) Hm vlastně to je Seznam, já zapomněl.

kamil

11.02.2009

Uroven diskuze take vypovida o urovni media. Jsou zpravodajske servery ktere nemaji problemy s diskutery i kdyz se jedna vicemene o totozny clanek. Pro me jsou diskuze i vybornym indikatorem kde neztracet cas.

Roman

11.02.2009

Myslím, že zavedení poštovní registrace je krok správným směrem. Příspěvky v diskusi se vážně nedaly číst. Řekl bych že příspěvků bez kvalitního obsahu bylo tak 9 z 10..

zimmi

11.02.2009

Novinky.cz jsem nikdy nepovažoval za seriozní zpravodajský server – možná to bylo právě úrovní tamních diskutujících. Myslím, že poštovní registrace je vynikající tah, sám totiž anonymitu na internetu nemám rád (dává lidem jakýsi pochybný pocit moci).

Pokud se někdo nesmíří se zvěřejněním jména a příjmení, ať diskutuje někde jinde. A provolávat to za omezování svobody slova je donebevolající blbost – je to přece soukromý server.

Jirka Novacek

11.02.2009

Uzasny clanek!

Jen tak dal!

Kdo je ta Marie, co rozhovor delala?

Novy Karel Capek s diktafonem?

Nebo jenom dalsi hvezdicka, ktera za tyden zapadne?

Zdeněk Večeřa

11.02.2009

Opravdu výborný rozhovor. Jinak Novinky.cz za tento počin taky chválím.

Vreco

11.02.2009

Taky se připojuji k pochvale rozhovoru a úrovně zpracování tématu.

Miloš Savara

12.02.2009

Ked spravia poriadny redesign, tak ich aj budem citat.To co tam je teraz vypada strasne.
Krok k tym diskusiam je ale super.

VfB

12.02.2009

a proč pan Dušánek u článku neuvedl svou adresu a číslo svého mobilu, když to po svých čtenářích chce?

Martin.opi

01.03.2009

Velice zajimavi rozhovor,naprosto chapu duvod,proc novinky sahaji k tomuto kroku,presto s nim nesouhlasim,pouziji jejich slov,pokud mam stenu domu postavenou tak,ze je moznost na ni napsat sprosty napis tak dum take nebudu prestavovat,proste musim pocitat s tim,ze nekdo se potrebuje zviditelnit prave timto zpusobem,presto souhlasim,ze budou mit dost registrovanych uzivatelu,kterym toto vadit nebude

disto

02.03.2009

Pěkný článek. Jenže není to všechno pravda. Blokli mně jenom pro to, že jsem dal odkaz na jinou diskusi. Vždy jsem se snažil psát slušně a vyhýbat se napadání jiných diskutujících. Takže jim nevěřím už ani slovo. Je zajímavé že sprosťáci jsou tam stále a diskutují. Co přeji novinkám? No snad jedině co nejmenší návštěvnost!!!!!

matlal

04.03.2009

s Novinkami souhlasím, jen tak dál!!

Apolenka

11.03.2009

Pro zimmi – nemáš rád anonymitu na netu, ale sám se nepodepíšeš, to je alibismus, chlapečku

Apolenka

11.03.2009

Zajímalo by mne, jak mají Novinky zajištěno, že nedojde ke zneužití poskytnutých dat. Když jsem se ptala redakce nenamáhali se odpovědět. Upozorňují, že data nebudou poskytnuta ke komerčním účelům, a co k jiným účelům, to budou Novinky poskytovat dané údaje? Kde je napsáno, že s daty bude zacházeno v souladu se zákonem na ochranu osobních údajů? Myslím, že toto je velice dobrý tah, ovšem nejsem přesvědčena, že byl zaveden za účelem zeslušnění diskuzí.

Shark

12.03.2009

Kvalitní rozhovor,omezený pohled pana Dušánka.Evidentně nevidí do budoucna.Může očekávat odliv většiny diskutujících,pro­tože rozumě uvažující člověk na takové podmínky diskuse nikdy nepřistoupí.A ne­musí být ani z kategorie sprosťáků.

Kocour

12.03.2009

Tak konečně poznávám člověka, který je odpovědný za pokleslou úroveň Novinek. Články plné chyb, a to jak pravopisných, gramatických, tak i faktických. Člověka, který mi nikdy nebyl schopen odpovědět na mé dotazy, jakou kvalifikaci mají redaktoři Novinek, že neumějí česky. Debata na Novinkách byla ojedinělá. Pravda byla tam individua, která si léčila své komplexy, ale to by měl schopný administrátor zvládnout. Jenže, kde by Novinky vzaly schopného člověka, že? Na druhou stranu se tam potkávalo mnoho lidí, kteří si měli co říct, dokonce se setkávali na srazech, tudíž se znali osobně a argument, že je přitahovala anonymita trochu pokulhává. Anonymita byla výhodou a ochranou před těmi několika individui, která Novinky nedokázaly eliminovat. Současná debata na Novinkách je ubohá a ta pitomost s vkládáním tagů, pokud chcete někomu odpovědět, je neskutečná… Pane Dušánku, pro mne jste hloupý…

Stáňa - z.Julinka

13.03.2009

Vážený pane Dušánku…
Nevím jestli Vám vůbec došlo to, že jste si touto úpravou Novinek odradil mnoho čtenářů – přispěvovatelů. Což si musí všimnout každý, kdo teď nějakou diskusi otevře. Jestli je pro Vás úspěch, že za celý den máte na diskusi sotva 50 příspěvků, tak to tedy nevím. Nikdy jsem na diskusi nebyla vulgární a nikoho bezdůvodně nenapadala, zároveň přiznávam, že né vždy jsem hovořila k tématu. Novinky měly ale možnost ohlídat si vulgární příspěvky a jejich přispěvovatele bloknout. Za své příspěvky jsem se nikdy nestyděla, na lidé mam profil…takže se každý mohl kouknout kdo jsem. Ale nehodlam uvádět svoje jméno a adresu, protože se mi bohužel stalo, že jsem byla dost nehezky sexuálně obtěžována. Takže ona to nemusí být z naší strany jen neochota psát pod svým pravým jménem. Nicméně Vám přeji hodně úspěchů, bohužel si ale myslim, že jste o většinu svých čtěnářů už přišel…

Karolina-sladkasaxana

13.03.2009

Ahoj ty umělče.......­...........ty si největši přínos novinkám,nezlob se na mě…,ale takhle odradit lidi muže jen blb,myslíš si,že si tím novinkám pomohl.......­........tak si to mysli.....těch 50 přispěvovatelů to je vejvar,ale hlavně,když je to k diskusi....­.............­...podle mého,na diskusi se má diskutovat,a né si napsat jen nějakej nazor........­............víc k tobě nemám........­.............­.a můžes si mi třeba okamžitě bloknout,jelikož už mě diskuse nebaví ...............papa

Karolina-sladkasaxana

13.03.2009

Jo a ještě jednu věc..........­.............­....nečekás na to co dělal Frantik v noci:-))))))))))ja zas čekala od novinek......­......... ,že nedovolí ztratit diskutující a čtenáře......­........a udělají pravidla tak,aby vyhovovali všem.........­......a nebudou do nich muset tahat své soukromí.....­...........tak­že pápá novinky......­...........

MILOŠ ZÁMEK

13.03.2009

jste borci

skopinda

13.03.2009

drahý pane šéfredaktore…v době častého zneužívání osobních dat,vám své soukromé údaje poskytne jen naprostý blázen,to jste si měl uvědomit a „fasádu“ diskusí si ošetřit vhodnějším způsobem. Dívala jsem se na návštěvnost po změně a povězme si upřímně,že Vám k Vašemu kroku mohu popřát jen … upřímnou soustrast....­.Diskuse jsem mívala ráda, vulgární jsem nebyla, témata jsem se držela vždy alespoň prvními příspěvky,nic­méně,nebudu nikdy riskovat,že mou neanonymitu zneužije nějaký anonymní úchylák :-( Profil na lidech mám, já se za své názory nestyděla......

OnlyKid

13.03.2009

Dobrej, Vaše vyzitka jak píšete, nejsou ani tak diskuse, jelikož to nejsou názory Novinek ale čtenářů (ale budiž, bordel na dvorku bych taky nerad), ale spíš články, a ty jsou plné gramatických chyb, nesrovnalostí a překlepů…takže pokud chcete začít zlepšovat „vyzitku“ Vašeho serveru, najal bych nějaké gramotné pisálky a né naprosté analfabety, u toho bych začal já, protože si myslim že každej seriózní „plátek“ by měl zaměstnívat lidi co si svojí práci po sobě alespoň jednou zkontrolujou.

D.M.
Praha

Anonym

14.03.2009

nechcete cenzuru.. zkuste diskuse-novinky.cz :-)

Marie Grafová

16.03.2009

Všem nespokojeným doporučuji tento článek: http://www.reflex.cz/…s/detail.php?… aneb Buďte-rádi-za-tu-benevolenci ;)

Kocour

16.03.2009

To je sice pěkný článek, nicméně, co se týče gramatických chyb, tak články na Novinkách jich vykazují více, než příspěvky některých méně gramotných jedinců. A nadpisy, jako např. „Spojené Americké Emiráty“ snad ani komentář nepotřebují… Zacházení s jazykem je na Novinkách velice ostudné…

Jiřinka Bittmanová

18.03.2009

Musim se smát , jak si Novinky pomohly. Tvdá cenzura všeho, co se jim znelíbí. Mazání příspěvků, které jsou jen třeba malinko negativní. Už to nejsou diskuse, ale napiš příspěvek a vypadni ty hňupe co ses zaregistroval. A mimochodem, kde máte ty tisíce zaregistrovaných? Půlka z těch co tam chodí má sice jména, ale né svoje ale vymyšlené… to vám nedošlo.....dá se to krásně obejít a vy Novinky teď vypadáte jako úplní blbci. Sláva Vám.

kristynka

22.03.2009

Vážený pane redaktore,můžete se stokrát klepat po rameni :-).........občas na novinky juknu.........já tomu říkám totální sebedestrukce…

pafel

22.03.2009

pěknej gól, akorát že vlastní

jamilen

24.03.2009

Dobrý den.
Mám za to, že je dost složité nyní odeslat svůj názor na něčí reakci. Moc tomu nerozumím, co mám udělat, tak nepíši vůbec.
Na Novinkách bylo dost vulgarismu a politických pabl*bostí, ale zveřejnění jména i s městem se mi nelíbí. Město by tam být nemuselo. Jinak dobré.Úroveň je 100% lepší. ♫

Radka

15.03.2010

Takže uživatelé novinek.cz ať zveřejňují, co můžou a zaměstnanci novinek.cz zůstanou anonymní. Víte o tom, pane Dušánek, že jeden Váš zaměstnanec, registrovaný na sociální síti Lidé.cz, kde jsem se nějaký čas zdržovala, je nabouraný v mém počítači, v mobilech všech členů rodiny a přes satelitní signál sleduje, na co se dívám a nepřímo mě šikanuje? Jak můžete zaměstnávat stalkery???????Tak­že já žádám, zveřejňete jména a fotografie vašich zaměstnanců a já Vám potom možná poskytnu svoje data. Ale nejspíš neposkytnu.

Bořivoj.Milosrdný

11.02.2012

Movinky bez jakéhokoli upozornění neřku-li zdůvodnění jednoduše zablokovaly mou IP adresu. Tak si Novinky představují svobodu slova. Gratuluji!

Dušan

13.05.2013

Novinky jsou na tom dost špatně. „sprostě popsanou fasádu“ připomínají i nyní. Pravicově orientované příspěvky a autoři jsou neustále šikanováni a mazáni, zatímco levicové urážející a násilí podněcující zvratky highlightovány do „TOPů“…jediné, co redakce umí je likvidovat uživatele podle klíče „pokud jsi často udáván, budeš zlikvidován“ (osobní zkušenost mě a mých přátel), tedy klasické levicové „diskutování“ kdy jedině rudý názor je ten správny a vše ostatní musí být potlačováno a zlikvidováno. E-mail typu vasenazory@novinky.cz apod. je naprosto k ničemu. Komunikace směrem k uživatelům u nich raději nefunguje…je to takový malý virtuální komoušský lágr, prý bez odpovědnosti redakce. To je ale omyl, Novinky veřejnosti dávají prostor – za ten mají odpovědnost. Novinky vydělají na reklamě a bolševici se aspoň unaví a neopruzují v ulicích. Je to vše smutné a odporné. Jen otázka času, než to skončí u soudu nebo nějakým neštěstí. Rudých psychopatů je tam opravdu hodně, redakci nevyjímaje…

Martin

26.02.2014

Dnes mi novinky.cz zablokovaly s výhrůžkou na měsíc přístup do diskuzí za to, že jsem si dovolil do příspěvku vložit tuto větu:

Protestuji proti cenzuře a omezování svobody slova na portále Novinky.cz.".

Nevím co je na ní vulgárního, nebo nevhodného. Jestli tohle není přes čáru tak už tedy co? Cenzura? Zaručeně ne. Opravdu skvělá ukázka demokracie a svobody.
Čest práci, soudruhu Dušánku

reznicek

14.11.2015

nic špatného jsem nenapsal,žádám o amnestii.

Vložte svůj komentář