Daniel Kostan - v souboji o European Business Award

David Biksadský, 10.03.2010, 13:54, 28,141 přečtení

Daniel Kostan

Projekt: Czech and Slovak Professional Community Pozice: zakladatel a koordinátor Profil: Facebook, LinkedIn

CSPC je nekomerční aktivita spojující profesionály v rámci České a Slovenské republiky.

Předchozí rozhovor s Danielem na téma: Nejlepší networking je společně plakat nad jednou cibulí

Ten, kdo je na komunitní síti LinkedIn.com si nejspíše všiml souboje o titul European Business Award. Mezi nominovanými jste i vy. O co v této soutěži jde?

Jedná se o úplně první ročník udělování cen pro aktivní a svým způsobem úspěšné členy sítě LinkedIn z evropských zemí. Soutěž proběhla pod záštitou LinkedIn a Cisco a soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: Best Businnes Start Up of the Year, Business Leader of the Year, Best Business Innovation of the Year a Rising Star of the Year.

Jak probíhala samotná nominace?

V mém případě jsem byl nominovaný třetí osobou, kterou je specialista v mé kategorii. U mě musel impuls přijít externě, do ostatních kategorií se mohli zájemci nominovat sami. Paní Sandra Kumorowski, která patří mezi nejhodnotnější členy v mém networku, odvedla vážně skvělou práci. K samotnému návrhu na nominaci připojila i detaily, které jsou téměř uměleckým dílem a je skutečně radost je číst (a to i bez ohledu na to, že se velmi pozitivně vyjadřuje o mé osobě :)). Tento fakt měl bez pochyby velký vliv na moji pozici v dalším průběhu soutěže.

I vy můžete rozhodnout o tom kdo vyhraje!

Soutěž probíhá zajímavou formou – v prvním kole se sbíraly „podpůrné“ hlasy, kde měl každý hlasující možnost připojit i svůj vlastní kalendář. Po uzavření tohoto kola se sešla porota, která z rozmezí všech minovaných vybrala 10 semifinalistou. Zde právě zvážili samotné detaily i kvalitu nominace. V tento moment jsem se totiž nacházel ve středu pelotonu cca 50 lidí, no a postoupil jsem do výsledné desítky. Současně probíhá druhé kolo, kde je jediným faktorem kvantita – první tři semifinalisti z každé kategorie s největším počtem hlasů postupují do finále. Eventuálním postupem do finále se znova zlepší má šance, i přesto, že patřím mezi ty aktivnější networkery v CZ/SK regionu, dva soupeři zatím nasbírali o několik set hlasů více než já. A to jsem původně utopisticky doufal, že to celé převálcuji největším počtem hlasů ze všech kategorií :)))

Za co jste nominovaný?

Soutěžím v kategorii Rising Star of the Year, což je cena pro jedince, jehož iniciativa a odhodlání bylo vyjímečným způsobem přínosem jeho/její firmy za posledních 12 měsíců. Osobně to tedy považuji ani ne tak za cenu pro mě jako jedince, ale jako cenu pro celý projekt Czech & Slovak Professional Community a členy naší komunity.

Co na vítěze čeká?

Materiální hodnota samotné výhry není vysoká (roční předplatné využití služby WebEx). Jeden kompletní Grand Prix" vítěz též získá osobní setkání s porotci soutěže (vrácení cestovních nákladů). Opravdovým přínosem pro účastníky je však jak možnost zviditelnění jejich práce a dosažených úspěchů, tak i další rozvoj jejich profesionálního „networku“ (omlouvám se, ale dodnes jsem nenašel vhodný ekvivalent pro network a networking resp. networker :))) ). V mém případě, kdy momentálně zvažuji přechod z business sféry do profesionálního networkingu, to může být hodnota k nezaplacení.

O vašem projektu CSPC vyšel článek loni v dubnu. Kam se za tu dobu posunul? Nastali nějaké zásadní změny?

CSPC komunita má dnes téměř 5000 členů a nadále zůstává největší linkedIn komunitou v našem regionu. To ale vlastně není změna, když tomu tak bylo prakticky od začátku. Žádné větší změny k dnešnímu dni nenastaly, no chystají se právě teď. CSPC získala dotaci v Operačním Programu Praha Adaptabilita na vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v mikro-podnicích na území hl. m. Prahy. Projekt se rozjíždí 1.4. 2010 a je zaměřen na následující oblasti vzdělávání: Personální management a pracovní právo v mikro-podnicích; Hodnocení a motivace zaměstnanců; Komunikační dovednosti a procesy, komunikace na trhu práce a sebeprezentace; Sociální komunikace a rovné příležitosti; Využití business a sociálních sít pro rozvoj osobnosti a kariérních příležitostí. Veškeré vzdělávání je financováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem se spolufinancová­ním 10%.

O rok více fungování projektu. Vidíte nějaký reálný přinos? Jaký?

Je otázkou čí přínos budeme hodnotit. Věřím, že členům CSPC nadále nadále nabízí možnosti kvalitního networkingu.

Jaké máte plány na další rok činnosti?

Práci na zmiňovaném OPPA projektu zabere jistě velkou část CSPC aktivit. Určitě však nepůjde jen tímto směrem. Ambice jsou nadále vysoké, rádi bychom z CSPC udělali to správné místo střetnutí a vzájemné komunikace každého profesionála v našem regioně. Ze změn za minulý rok jsem vlastně zapomněl připomenout jednu zásadu – získali jsme novou spolupracovnici  – Lucii Cepákovou, díky které se může CSPC postupně rozrůstat i v jiných oblastech ne jen organizování networkingových večerů. Ještě v tomto půlroce bychom rádi přibrali pár dalších spolupracovníků na různé funkce. To však bude silně podmíněno podmíněno finanční stránkou – jako neziskové občanské sdružení negenerujeme žádné příjmy, a tak mojí úlohou do nejbližšího období bude sehnat několik strategických partnerů, kteří by umožnili růst komunity na další úroveň.

Vnímáte podobné projekty? Které a jak?

Ano, a nadále máme ambice s podobnými projekty spolupracovat. Velmi podobný koncept má skupina naXING-u, ale určitě se částečně překrýváme i s projekty jako Tuesday Business Network, Young Professionals Forum a jiné. Ten koncept už momentálně není unikátní. My máme tak trochu štěstí, že jsme byli mezi prvními a jsme narostli do této signifikantní velikosti. Je to však zároveň i výzva a zodpovědnost, něco hmatatelného upéct z toho velkého a zároveň udržet pozornost a zájem existujících členů. Beru to jako osobní výzvu a upřímně doufám, že při některém z budoucích rozhovorů budu moct reportovat alespoň částečné úspěchy na této cestě.
Přidej článek do své sociální sítě:
  • Facebook
  • TwitThis

Zaujal vás rozhovor? Přidejte si RSS 30minut.cz do své čtečky.

Komentářů: 11

Nikola Rafaj

10.03.2010

Mrzi me, ze se CSPC diskredituje evropskymi fondy. Tim se hodne posunuje od professional :-(

Lukas Vedral

11.03.2010

@Nikola: Nemyslim si. Daniela osobne znam a jsem presvedcen, ze v tomto pripade budou dane penize vynalozeny ucelne, protoze Dan je jeden z nejvetsich profiku, co jsem kdy potkal.

Daniel Kostan

11.03.2010

@Nikola: Vdaka za nazor, je to urcite iny a vitany pohlad na vec. Za seba resp. CSPC mozem zodpovedne povedat, ze mame v plane odviest poctivu pracu a naplnit ucel planovaneho projektu. Nepopieram, ze cielom je zabezpecit prostriedky pre fungovanie CSPC (doteraz vsetko z vlastnych zdrojov). Hlavne aktivity CSPC sa vsak nadalej sustredzuju na networking a (vy)budovanie komunity profesionalov. Osobne verim ze prostriedky, ktore ziskame z EU fondov, nam prave pomozu investovat do rozvoja nasho teamu a „potazmo“ celej CSPC. Doteraz bola CSPC moja bocna aktivita, aktualna situacia mi umoznuje sa venovat CSPC naplno (aj ked na viacerych frontoch). Minimalne par najblizsich mesiacov bude CSPC zavisla na externych zdrojoch a to by som prave rad do buducna optimalizoval.

@Lukas: Dakujem krasne, posnazim sa, aby som prejavenu doveru nesklamal.

Nikola Rafaj

11.03.2010

Nechci vyvolat diskusi o fondech – clanek je o Business Award, k nominaci Danieli gratuluji a drzim palce – proto jen na par radku:

Vubec nepochybuji o dobrych umyslech CSPC, ze udelate to nejlepsi – pred lety jsme se snazili obdobne. Po osobnich zkusenostech jsem vsak presvedcen, ze jste zvolili spatne – pouze komercni partneri overi zivotaschopnost profesionalniho networku.

Pette

14.03.2010

Danovi drzim palce, CSPC je velmi, velmi fajn vec:)

Daniel Kostan

15.03.2010

@Nikola – rozumiem, a aj som to bral ako dobre odporucanie. Hodila by sa vsak konkretnejsia rada. Prostriedky na fungovanie CSPC momentalne nie su a zabalit to sa urcite nechystam…

Jan Němec

11.03.2011

Gratuluji, ale souhlasím s tím, co už tu bylo řečeno – tohle mohou prověřit jen komerční partneři. http://www.shoptet.cz/

Cernocky

04.10.2012

Zdravím,

přikládám zajímavý rozhovor s Janem Hýskem o prodeji finančního serveru za 350 000 Kč.

Více zde: http://www.easyinvest.cz/…r-jan-hysek/

Thomas Dawson

10.12.2016

Potřebujete naléhavou půjčku?

  • Velmi rychlý a okamžitým převodem na váš bankovní účet
  • Platba začal šest (6) měsíců poté, co dostat peníze do svého

bankovní účet

  • Nízké úrokové sazby 2%
  • Platba dlouhodobém horizontu (1–30 let) Délka
  • Flexibilní podmínky půjčky a měsíční platby

*. Jak dlouho trvá, než se financovat? Po podání žádosti o úvěr,
Můžete očekávat, že počáteční reakce méně než 24 hodin a
financování během 72–96 hodin po obdržení informace, které potřebujeme
od tebe.
Kontaktujte legitimní a licencované oficiální úvěr společnosti
že finanční pomoc do jiných zemí.
Pro více informací a přihlášky úvěru prostřednictvím kontaktního nyní

E-mail: thomascreditfirm@gmail.com
Pan Thomas B. Dawson
THOMAS CREDIT FIRMA
Cell: +447087690157

Heinz Munkel

14.11.2017

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

Mr Arnoid Weman

22.12.2017

Potřebujete úvěr ve velmi nízké sazbě 2%? poskytujeme úvěr na bydlení, podnikatelský úvěr jakýkoli druh úvěru Zajímá se, kontaktujte nás emailem: arnoidweman@gmail.com pro více informací

Vložte svůj komentář